«16 весна» в Калуші: як це було

«Академія» продовжує зустрічатися зі своїми читачами. Другого березня Василь Теремко змінював читацькі атмосферні фронти зі своєю повістю «16 весна» у Калуській центральній дитячій бібліотеці. Далі — враження письменника про зустріч.

«Калуш запам’ятався не морозом – другого березня двадцять чотири градуси вже малосильні. Вразив він бібліотечним комплексом: доросла і дитяча бібліотеки – в одному просторі. Спершу дивує все – дизайн, облаштування функціональних зон для різних потреб й уподобань. Просвітлені оптимізмом працівники.

Це наш колишній мер постарався, – пояснюють. – Він уже на високій посаді в Києві. Теперішній теж піклується про нас.

Справді є на що подивитися і кого послухати. А інтрига все-таки в іншому: якою буде зустріч у Центральній дитячій бібліотеці з тими, заради кого пишуть, видають й акумулюють книги.

А вони вже на порозі – учні гімназії. Зосереджені й самозаглиблені очі хлопців і більш спрямовані у світ очі дівчат, Розговорилися швидко. Ніхто не уникав відвертості, про що б не йшлося. Море міркувань, навіть екстравагантних. Шквал побажань. Цікавий обмін репліками після офіційної програми. Сильні враження на дорогу. Через кілька днів – ще одне запрошення з Калуша. І з Надвірної – теж.

Василь Теремко випробовував фотозону бібліотеки 🙂

Долетіла інформація, що реєстр читачів бібліотеки виріс. Книжкам стало веселіше – беруть читати. Значить, недаремно все відбулося. І саме в таких підходах – перспективи літератури, книжки, людини і суспільства».

Поділитися: