Instagram книги: дивитися й читати

Справжні естети оцінюють і зміст прочитаної книжки, і  її зовнішній вигляд. Якщо якесь видання припадає до душі, то його хочеться тримати на видному місці, час від часу переставляючи, аби просто взяти в руки. І точно — закинути в instagram. От якої краси ми нашукали в цій соцмережі.


Коли в письменниці і мами однакові імена, такий шанс шкода упустити. Юна красуня Юля, що відвідала нашу дівочу тусовку з авторкою повісті «Дівчина з міста», встигла це зробити: «Між двома Оленами загадала щастя».

Як виявилось, дорослі теж люблять зазирнути в підліткове життя. Читачка про книжку «Така любов»: «Суботня кава, коли малюк спить. Встигнути все: попрацювати, почитати, спланувати-занотувати і таки випити каву. Життя!».

«Книга, що позбавила мене сну. Безперечно має сподобатись поціновувачам психологічних трилерів і зачепить кожного/кожну профеміністичну особу, що гостро реагує на права жінок. Інтрига», — такі коментарі про книгоновинки тішать і мотивують автора й видавця. Більше думок і вражень — у рецензії авторки.

Так, дорослі підчитують підліткові книги. І їм подобається! Ось доказ: «Зараз буде своєрідний камінг-аут: мені подобається підліткова література:) Сьогодні, читаючи такі книжки, як наших, так і іноземних авторів, я шкодую, що в моєму дитинстві (чи краще сказати — тінейджерстві?) такого не було. Так, ми читали класику, але ж не нею єдиною… А як було б чудово взяти тоді до рук книжку, написану сучасним письменником (я, до речі, у шкільні роки думала, що всі письменники мертві. Це й не дивно, адже в підручниках завжди під портретом стояли роки життя митця:)), і прочитати про підлітка, який так схожий на тебе, живе тоді, коли й ти, а не в часи кріпацтва чи козацтва, його хвилюють ті ж проблеми, він цікавиться тим, що й ти, говорить молодіжним сленгом.

Саме такі думки відвідували мою голову, коли читала книжку Олени Рижко «Дівчина з міста» (ВЦ «Академія»). Я не переповідатиму вам зміст, якщо схочете, в Інтернеті легко знайти анотацію, але тезисно зверну увагу на кілька пунктів, які, вважаю, були б важливими для сучасного підлітка:

— Коли тебе викидають зі звичного середовища, не потрібно впадати у відчай. Хто зна, можливо, ось таким дивним чином Доля готує для одну з найчарівніших пригод у твоєму житті;

— Скількох проблем вдалося б уникнути, якби ми навчилися розмовляти одне з одним. Батьки мають бути відкритими для будь-яких тем, навіть «дорослих», і навіть якщо вони вважають своїх дітей ще малими;

— Потрібно не боятися і розвивати свої таланти, щоб то не було — танці, сценічна майстерність, дизайн чи навіть… садівництво.
Сподобалося, що книжка написана простою мовою, без пафосу, моралізаторства і нудного філософствування, але про серйозні і небезпечні речі, які варто знати кожному підлітку. І, звісно, тут є місце незабутньому першому коханню, першим поцілункам і першим хвилюванням: а чи пара ми?

Читацькі фітбеки — завжди безцінно, якими б вони не були. «Книга мені сподобалася,але одразу хочу зауважити — реакції «Вау!», після її прочитання в мене не було. Просто хороша книга, просто хороші враження.
Оцінка:4/5.»

Інакше про «Родаки» й не сказати: «В українській літературі так ніхто не пише…».

Дякуємо всім, хто слідкує за нашими новинками в instagram і ділиться враженнями. А то ще цього не зробив — швиденько зазирніть на нашу сторінку! 🙂 Нам теж цікаво стежити за вами!

 

 

 

 

Поділитися: