Ната ГРИЦЕНКО: «Про письменництво задумалася лише у 25 років»

Народилася й виросла в Києві. Завжди була допитливою дитиною, але попри здібності до мов і зацікавленість етнографією, перемогла музика. Так закінчила музичну школу, училище й консерваторію. Схилялася до композиторства, виконавства й фольклористики, зрештою обрала музикознавство. Та поки опановувала шлях молодого науковця й педагога, серйозно захопилася електронною музикою. Спершу просто бігала після роботи на концерти з важкими синтезаторами, потім почала робити концерти сама, писати рецензії для різних видань, брати інтерв’ю й усіляко популяризувати улюблену музику – андеграунд умовно “темного” напрямку. Зараз із чоловіком, моїм однодумцем, опікуємося власним музичним проектом Casa Ukrania та вебзіном Khatacomb, поступово збираючи навколо себе артистів, які також захоплюються магічно-міфологічною тематикою і вважають творчість серйозним способом глибинного впливу на навколишню реальність.

Хоча книжки завжди поглинала у неймовірних кількостях, про письменництво замислилася лише у 25 років, коли збагнула, що постійно вигадую власних персонажів. З ними з’являлися сюжетні подробиці й палке бажання вмістити в історію всі свої улюблені мистецькі теми. Та й щоденне писання виробило звичку все занотовувати, запам’ятовувати, детально аналізувати чужі сюжети і стиль, постійно насичуватися враженнями з кіно, серіалів, коміксів.

Домашня бібліотека відтоді росте в арифметичній прогресії, особливо сегмент моєї улюбленої альтернативної літератури, якої досі так не вистачає українському книжковому ринку. З нею росте й колекція власних різножанрових ідей та сюжетів, яким потроху нарощую м’язи і перетворюю на майбутні історії.

Поділитися: