Юлія ЧЕРНІЄНКО: “Вірю в дива – але в ті, над якими працюю сама”

Я дитина моря – до підліткового віку росла в Севастополі. Уже потім рідним став Херсон, де народилася.

Книжки в моєму житті були завжди. Мама, бабуся й дідусь – філологи, тож читала я змалечку й багато. Навчалася в Академічному ліцеї при Херсонському державному університеті, закінчила його ж філологічний факультет. Два роки викладала українську мову і літературу школярам, а потім обрала професію бібліотекаря. І ось уже десятий рік працюю у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, де, окрім усього, опікуюся літературною студією «Контур». Мабуть, тому мене запрошують в журі літконкурсів і фестивалів.

Про письменництво думала завжди, а знаковим став 2017 рік. Тоді з романом «Раби» виборола першість у Міжнародному літературному конкурсі «Гранослов», а рукопис повісті «Вирок Міри» здобув ІІ місце у Міжнародному літературному конкурсі «Крилатий Лев». І саме ця повість стала моїм літературним дебютом – ВЦ «Академія» видав її під назвою «Помста». Так здійснилася одна з найбільших мрій – взяти до рук власну книжку.

Сподіваюся, що це тільки початок літературного шляху, який для мене дуже важливо пройти достойно. Постійно працюю над собою, пробую себе в соціально-психологічній прозі, цікавлять  фантастика й фентезі. Більше схильна вигадувати світ великих історій, інколи пишу оповідання.

Окрім світу книг, який рідний змалечку, люблю прогулянки й подорожі. Колекціоную слова й світлини, які надихають, а ще – сережки й блокноти з мотиваційними обкладинками. А найцінніший скарб – окрайці історій, в які хочу вдихнути життя.

Поділитися: