Її величність Книжкова Галактика

Хто з нас не мріяв стати космонавтом, щоб гасати безмежними просторами Всесвіту і виконувати місію міжгалактичного значення. Космонавтами стали одниці, а от доступ до космосу – книжкового – маємо всі. З нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики порозпитували дещо в досвідчених представників Книжкової Галактики.

На якій, прочитаній за останній час, книжці можна поставити штамп “книга, ти просто космос”?

Юлія КУШАКОВА, арт-директор книгарні-кав’ярні “МоЯ Книжкова Полиця”: “Майя та її мами” Лариси Денисенко. Книжка проста і мудра, плюс дизайн та поліграфічне виконання – ото мій космос! Але це ще й через мою непереборну любов до дитліту. З “дорослих” – космос і моє серце *новій книжці Бойченка, якої нема*, тому  з останнього штамп “Амстердаму” Ієна Мак’юена.

 

Уявіть ситуацію: Ви у відкритому космосі. Яку б книгу хотіли вийняти з кишені свого скафандра?

Василь ТЕРЕМКО, директор “ВЦ “Академія”: Пізно мені вже в космос, хоч і таке було колись у голові. Якби так сталося, мав би з собою кілька книг, які налаштовують на спілкування з Вічністю і Безмежжям. Яку першою взяв би до рук, не знаю. Дуже хотів би, щоб то була книга, яку видав – то ж оцінка і праці, і життя. А можливо, я таку книгу ще видам – працювати ніколи не пізно.

 

Сюжети книг яких видавництв відправляють читачів у космос без будь-якого технічного спорядження?

Ксеня РІЗНИК, редактор блогу Yakaboo та “Етажерка”: Література сама по собі як космос. І головний її помічник, який може забезпечити справді неймовірну мандрівку до уявних світів – її майстерність. Міцна та актуальна історія плюс захопливий виклад – ось і маєте космічні пригоди. Часом у космос потрапляєш ще до знайомства з сюжетом, від одного погляду на книжку – таке часто буває з виданнями Видавництва Старого Лева, ви мене розумієте;) Тут список прикладів занадто довгий, але востаннє викликала захват робота студії Аґрафка “Голосно, тихо, пошепки”. Здається, на те саме розраховує і новеньке видавництво #книголав, і їм це вдається (“Наші душі вночі” Кент Ґаруф)! До космічних глибин знань про людину та світ можна потрапити через книжки Нашого формату, а часом і в космічні мандрівки людською душею, які можуть бути не менш захопливими, ніж інші (“Незгадане” Селесте Інґ). До космосу душі підлітка сміливо можна мандрувати через книги “Академії” (“Крута компанія” Надя Біла). На щастя, цей список можна продовжувати, бо космос безмежний, тут не посперечаєшся;)

Поділитися: