25-ий Форум Видавців: враження “Академії”

Форум Видавців із нагоди свого 25-річчя осучаснив свою айдентику, мав багато цікавих ідей і фішок. А головне – він продовжує бути святом, яке об’єднує книготворців і книголюбів. Ось із якими враженнями і спостереженнями повернулася «Академія».

Від нашого стенду всі йшли усміхнені і з книжками 🙂

Скажи мені, що ти читаєш, і ми подружимося

Відвідувачі Букфоруму активно спілкувалися про літературу на подіях і біля стендів видавництв. Вони ставили цікаві й інколи провокативні питання видавцям, авторам й ілюстраторам. А це – натхнення й інсайти для подальшої роботи.

«Нарешті така література з’явилася! Тепер починати діалог про це значно легше», – ділиться враженнями читачка, гортаючи підліткову книжку Алевтіни Шавлач «Пампуха», в якій йдеться про булінг.

Читачі, обираючи книжку, звертають увагу на обкладинку, назву, запитують про сюжет і автора. Можливість поспілкуватися з письменником підвищує зацікавленість.

Київська письменниця Олена Рижко (перша справа) залюбки фотографувалася з юними читачами

Тернопільська письменниця Ірина Мацко з читачками, які прийшли на ранкову дівочу тусовку

 

Провели і видавничий кейс із письменницями Іриною Мацко, Оленою Рижко, Алевтіною Шавлач (яка ще й дизайнерка) і Василем Теремком, директором “Академії”

Цьогоріч серед відвідувачів Букфоруму було багато дівчат і хлопців підліткового, юнацького віку. Читачі вже менш скептично сприймають нові імена. Тому абсолютно успішним дебютом став роман «Людина без людей» молодої письменниці Ольги Семиляк, яка родом із Вінниці.

Оля Семиляк роздає перші автографи

 

А ось якою вийшла п’ятірка топ-продажів «Академії:

1 – збірка оповідань “Перше побачення”,
2 – “Дівчина з міста” Олени Рижко,
3 – “Король Даркнету” Олени Рижко,
4 – “Родаки” Дмитра Кешелі,
5 – “Людина без людей” Ольги Семиляк.

Книжкове море, книжкові гори

Фокусна тема цьогорічного Букфоруму «Ринок свободи» – дуже вдала. Спілкуючись із читачами, видавцями, ілюстраторами, перекладачами розуміємо, як важливо говорити мовою книг на теми, яких не порушують взагалі чи торкаються несміливо. Тому такою особливою була презентація підліткової збірки-прозобукету «Перше побачення». Сім авторів зображують різні досвіди бентежних перших зустрічей. У «Першому побаченні» впізнає себе і підліток, і дорослий.

Авторки “Першого побачення” залишали автографи з такими ж інтригуючими побажаннями, як і їхні оповідання

Спостерігаючи за вибором читачів, бачимо, що не вщухає інтерес до нон-фікшну, з’являється – до візуальних книг. Вони зважають на поради ЗМІ, блогерів, але часто обирають інтуїтивно. І це прекрасно, бо в такому книжковому морі інколи саме внутрішнє чуття приводить до потрібної в певний момент книжки.

Добрі традиції і привіт із майбутнього

Хочемо відзначити ретельність підготовки і злагодженість роботи команди Букфоруму – організаторів і волонтерів. Іноді можна було почути від видавців, що Форуму не вистачає чогось такого «вау!» – незвичного, несхожого. А величезна кількість подій не завжди дає змогу відвідувачам сфокусуватися на книжці.

P.S. «Академія» щиро вдячна всім, для кого Форум – особлива нагода зустрітися. Зустрінемося й на 26-му!

Поділитися: