“Книжка про різну любов”

Відгук на книгу Марії Морозенко “Я закохалася” від Іванни Щербиної, директорки  Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва.

Для підлітків пишуть не так уже й багато. А вони дуже вимогливі: якщо не цікаво – читати не будуть. Тому як бібліотекар і  мати підлітка  відстежую все в цій сфері.

Одна з популярних сучасних українських авторок, що пише для цих читачів, – Марія Морозенко. Нова її повість «Я закохалася»  уже презентована в нашій бібліотеці – маємо перші відгуки. Найсильніше інтригує назва, бо  йдеться  про любов: «це книжка про різну любов: егоїстичну, коли головне «покажи, як ти мене любиш»; нерозсудливу, коли «на все готова заради нього»; справжню – її легко зранити, багато в книжках, але мало в житті; коли  «він – найкращий», і «нічого від нього не треба»; коли «щемно, що вона є».

Іванна Щербина, директорка Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району

 

Я прочитала повість як власний щоденник, впізнаючи пережиті колись  ситуації, і задумувалась, а як би я повелася тепер? Перше враження: смілива книжка, авторка пише з великою любов’ю і відповідальністю. Пише відверто, інтелігентно й красиво, витримано й виважено про підлітків, які пробують себе і шукають відповіді на непрості життєві питання: чи є справжня дружба; чим завершується перша закоханість; що таке перший секс.

Когось ця книжка, можливо, вбереже від необдуманих вчинків. Комусь допоможе здобути себе  у світі почуттів чи підкаже, як правдиво і чесно виходити із складних ситуацій,  не залишатись наодинці з проблемами, довіряти собі і друзям.

Є в повісті й «дорослі» складні теми: неповні сім’ї, алкоголізм, родинна самотність, а також  етичні, моральні і ціннісні питання. Багато дає вона для роздумів і батькам, які хочуть збагнути, про що думають і про що мріють їхні діти, не уникають у спілкуванні з ними складних тем і не соромляться говорити  про кохання, секс і драми розчарувань.

Фото – з приватного архіву Іванни Щербиної.

 

Поділитися: