Анкета для дорослих підлітків

Секрети, радості й страхи, – розпитуємо підліткових письменників про їхнє тінейджерське життя.

Надя Біла, авторка янг-едалт повісті “Крута компанія”, що стала першим виданням для юнацтва в нашій лінійці. За версією “Барабуки” – краща підліткова книга 2017 року.

– Біла.

– Поїхати до Нью-Йорка.

– Деякі рок-музиканти не вміють добре цілуватися.

– У літньому таборі, в свої 13, мені було дуже лячно йти з Валею вночі на пляж. Валі було 16. Вона носила довгу футболку-сукню з принтом крокодила в окулярах. Здавалося, ця дівчина тягне мене на пляж, щоб навчити курити чи робити щось небезпечне. На пляжі Валя дістала з наплічника ковдру. Ми лежали, дивилися на зірки, слухали море й розмовляли.

– Женя був закоханий у першу красуню нашої школи. Вона щойно розійшлася з фронтменом відомого в нашій частині міста рок-гурту. Той жив у сусідньому будинку і, як виявилося, знав моє ім’я. Миттєво в нашій компанії з’явився Женя й запросив мене на побачення. Ми сиділи в дивному барі, який ще пів року тому був магазином іграшок. За столиками поруч були лише бриті чоловіки в спортивних костюмах. Женя розповідав мені, як фронтмен свою красуню нікуди не водив, нічого їй не пропонував і на гастролі не брав. Я сиділа й думала, чи хтось із бандитів навколо почне стріляти. Трохи пізніше я так само слухала фронтмена, який скаржився на те, що красуню зіпсували гроші й батьки, і що вона не хотіла їздити з ним на гастролі.

– Що батьки одного дня дізнаються про все.

– Їх багато! Освіта, кар’єра, родина й мої книжки. У кожній категорії є підкатегорії. Загалом із віком зявляється в житті магія прийняття самої себе.

– “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Панаса Мирного – улюблена. А от “Тихий Дон” Михайла Шолохова все ж не осилила.

– Поклала би в сумку пачку презервативів. І ніколи б не соромилися ними користуватися.

– Не можу. Забагато слів. Усе ще соромлюся видаватися пихатою.

– Вони про реальне життя й реальне кохання.

Поділитися: