Емоції від Черкаського книжкового фестивалю вже вляглися, тож час поділитися враженнями від події. А було справді круто: більше 40 видавництв, 60 спікерів, які впродовж 7–9 квітня формували культурну погоду в місті.
Уже перший день показав, що фестиваль готували ретельно і з любов’ю. Основним його місцем стала обласна філармонія. Ще сім локацій прийняли презентації і майстер-класи.
Фестиваль зібрав потужних, давно знаних і молодих зірок укрліту: Ірен Роздобудько, Мирослав Дочинець, Василь Шкляр, Лесь Подерв’янський, брати Капранови, Дара Корній, Мирослав Лаюк, Олександр Михед, Павло Коробчук та інші.
Черкаси дуже спраглі до книг. Виставка, яка працювала з 10:00 до 20:00, мала постійний і великий потік відвідувачів різного віку.
Організатори чудово потрудилися: окрім якісної і насиченої програми, на фестивалі було кілька красивих фото- і дитячих зон, де батьки могли спокійно залишити своїх дітей. Уважно і злагоджено діяли волонтери. Поміж спілкування з читачами нам вдалось розпитати декого з організаторів та учасників фесту.
Перший день фестивалю в Черкасах. Чи виправдалися ваші сподівання? Які були страхи і як Ви з цим впорались?
Наталя ЯРОШЕНКО, співорганізаторка фестивалю: “Відверто кажучи, очікування дуже підтвердилися. Були переживання щодо кількості учасників і відвідувачів фестивалю, насправді видавництв приїхало більше, ніж заявлено. У всіх заходах задіяно багато цікавих спікерів, були змістовні дискусії. Усюди бачу захоплені обличчя, і це – головна оцінка нашої роботи.”
Споживчий кошик організатора. Що вже встигли придбати чи вподобати?
Складне питання (усміхається, – ред.). Хотілося б від кожного видавництва щось придбати. А цікавої літератури так багато, що обрати дуже складно. Оскільки за освітою я біолог і цікавлюся екологією, то – перевидання Річарда Докінза «Егоїстичний ген» (КСД, 2017).
Як зустріли Вас в Черкасах? Чи виправдалися Ваші фестивальні очікування?
Альона ЛЯШЕВА, представник «Спільне/Commons» (журнал соціальної критики): “Ми вперше беремо участь у книжковому фестивалі поза Києвом. Для нас – це новий досвід. Було дуже приємно, що до нашого невеликого видавництва є доволі помітна увага. Столичний інформаційний простір багато чим заповнений, тому цікавіше виходити в міста, де в людей обмежений доступ до такої літератури, як наша. Велике спасибі організаторам – все було настільки просто і приємно, що в Черкаси хотітиметься завжди.”
Справді, Черкасам вдалося! CHEBOOKFEST має всі шанси стати ще одним знаковим українським книгофестивалем.