Екватор літа: що читати

Літнє читання – задоволення особливе. Можна нарешті піти в «зачит», цілковито віддавшись добрій книжці в якійсь прогрітій сонцем місцині чи вдома з котом під боком. Отож, п’ять книжкових позицій, які найкраще годяться для другої половини літа.

1. Збірка «Любов ТАКА»

Вона – про бентежне відчуття із солодкаво-гірким, хмільним присмаком. Усе-таки – про любов, а не про кохання. Десять авторів дивляться в себе й в іншого, часом безстрашно, інколи – безсоромно, але завжди – з пришвидченим серцебиттям. «Любов ТАКА» прийшла влітку не випадково. У цей час простір стає стиглим, наповненим і пульсує, як серця тих, хто любить.

Читати: захопленим тонкими емоційними матеріями і душевними хвилюваннями, пробудженими протилежною (зазвичай) статтю.
Не варто читати: цинікам і скептикам, які на такі випадки мають свої ярлики.

 

2. «Відчайдушні» Сергія Гридіна

Такі історії трапляються тільки влітку і тільки в юності. Звичний відпочинок у бабусі несподівано стає справжньою детективною історією, де є і жертви, і підозрювані, і команда відчайдухів. Ось вони, пригоди по-дорослому. Випробування доведеться витримати і друзям, і почуттям, що несміливо зав’язуються.

Читати: підліткам, яких захоплюють пригодницькі історії.
Не варто читати: тим, хто сприймає світ як матрицю правил.

 

3. «Світ фразеологізмів» Забіяка В., Забіяка І.

Влітку треба дізнатися, де раки зимують, які шанси знайти Аркадську ідилію і як вийти сухим із води. Ця книга – захопливий перепочинок ерудита. Збагачує лексичний запас, поліпшує настрій, пам’ять і мовну вправність.

Читати: тим, хто любить знати, звідки походять і що означають слова на карті країни.
Не варто читати: всім байдужим до символіки місця, яка утворює простір їхнього життя.

4. Серія «in crudo».

Кажете: «класика», і все наче зрозуміло. Але спробуйте український модернізм — і особливі враження гарантовано. «In crudo» – дев’ять книг, які не потребують прикрас і нав’язливих рекламних вигуків. У кожній – феєрверк характерів, емоцій і проявів життєвості. Мінімалістично оформлені, ще й прикрасять читацькі полиці.

Читати: поціновувачам високого слова і тим, хто хоче змінити сформоване в шкільні роки сприйняття класичних творів.
Не варто читати: тим, хто боїться автентичної української лексики і всього українського.

5. «Родаки» Дмитра Кешелі

Цей роман як подорожник – до всіх сердечних ран. Митрик, ліричний герой, стане таким рідним, як усі тітки, дядьки, сусіди і куми його діда з бабою. Світ роману дивакуватий, щирий і трохи розхристаний, а історії – схожі на ті, що кожен переживав у своєму дитинстві. «Родаки» – як варення з кульбаб. Магічне, сповнене світла й любові, і коли б не скуштував, отримаєш силу емоцій – від сміху до легкого смутку.

Читати: всім-всім-всім!
Не варто читати: людям, які соромляться порушувати громадський порядок гучним сміхом, і тим, хто дуже хоче в гори, а до відпустки – як до вершечка гори.

Поділитися: