Помітно підросла серія «In crudo». У кожному із трьох нових видань – повісті й оповідання, які підтверджують європейський рівень українського модернізму.
Агатангел КРИМСЬКИЙ «Виривки з мемуарів одного старого гріховоди». До А. Кримського ніхто в українській літературі так далеко не заглядав у темні закутки душі і не знаходив те, що він блискуче показав у своїх психологічних оповіданнях.
«Psichopatia nationalis» утверджує національне почуття як ознаку здоров’я людини. Українець, обстоюючи природність свого національного «я», така ж повноцінна особистість, як і кожна людина, що усвідомлює, хто вона в бурхливому океані народів.
«Виривки з мемуарів одного старого гріховоди» – проникнення у психічні глибини «сердечних переживань» літнього інтелектуала, який у хвилини душевного розщеплення не покидає сподівань, що розум допоможе йому вберегти себе.
«Бейрутські оповідання» розкривають психологію людей арабського світу.
Є в його прозі й «екзотичні» психологічні картини.
Антін КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ «Той третій». Він умів бачити людину на буттєвих переломах, під тиском лібідозних потягів, у стихіях фліртів, «блудного» життя і гендерних вивертів. Про такі прояви в людському його новели й оповідання.
Валер’ян ПІДМОГИЛЬНИЙ «Повість без назви…». Повість, яка фігурує на обкладинці цього томика, й інші твори – про людину в афективних психічних станах; у випробуваннях конфліктами між коханням і мораллю; світоглядних протистояннях, змаганнях зі смертю і пошуках себе.
І як це не читати…