Другий Черкаський книжковий фестиваль “Маестро” відгримів! Емоції вже перетворилися на враження, тож розповідаємо, як це було і чому на #Chebookfest варто приїздити.
Упродовж трьох днів – із 20 по 22 квітня – у Черкасах тільки й розмов, що про книжки. Письменників, літераторів, видавців і громадських активістів можна було зустріти не лише на локаціях фестивалю, а й в затишних кав’ярнях міста – вони не відмовляли охочим взяти автограф чи поспілкуватися.
Організатори молодці: заданий рівень минулорічного фесту витримали, а дещо зробили ще краще. Цьогоріч участь взяло 56 видавництва (на 14 більше, ніж торік), 11 локацій (замість 7-ми минулорічних) діяли поза територією фестивалю – обласною філармонією.
Окремої уваги варта була дитяча зона, де для дітей підготували майстер-класи, інтерактивні читання, бізнес-тренінги і навіть ігровий майданчик для найменших читачів.
Креативно й оригінально були оформлені чотири основні локації та фотозони на двох поверхах приміщення філармонії, де фото не зробив тільки лінивий чи дуже заклопотаний.
Видавці справді не мали часу нудьгувати – активний потік відвідувачів був від самого початку й до кінця фестивалю. Приходили книголюби різного віку та читацьких інтересів, деяких радісно було зустріти ще з минулого фестивалю.
Насиченою була програма – майже 100 подій – чудовий результат для Черкас! Серед зіркових гостей – О. Забужко, В. Лис, В. Шкляр, М. Дочинець, Дара Корній, Г. Пагутяк, М. Кідрук, А. Полежака, О. Дерманський, С. Гридін.
Письменники підкорювали серця чекарщан, і вони відповідали взаємністю. Потішив юний читач, який, придбавши після зустрічі з Іриною Мацко її книгу “Перехідний вік моєї мами”, весь наступний день не міг відірватися від історії. Ось докази:
Враженнями про книгофест поділилась організаторка Миколаївської книжкової толоки Люба Хомчак: “Нам подобається фестиваль у Черкасах. У обласній філармонії людно, тому шум – єдине, що заважає працювати. Дуже хороша і чуйна команда організаторів, з ними легко працювати. І черкащани активно читають. Тому, думаю, фестиваль має хороші перспективи”.
А Наталя Ярошенко, яка координувала роботу видавців, розповіла про зреалізовані і майбутні плани: “Перед собою ставила чітке завдання – збільшити представництво видавництв і книготорговельних компаній. Також вдалося розширити програму. До нас завітала й Олександра Коваль – президент Форуму видавців.
Зважаючи на фінансові аспекти, оргкомітет обдумує можливість проведення третього фестивалю. Цьогоріч ми отримали хорошу підтримку від зарубіжних партнерів і благодійників Спільнокошту. Наступний фестиваль залежатитиме не тільки від нашого бажання, а й ресурсів, які зможемо залучити”.