Нове дихання підліткових книг

Втомилися від традиційних презентацій і розмов про книги – тоді вам необхідно знати, що таке «Літературна кавалєрка».

Цей культурницький проект прижився серед молоді і став фішкою літературного життя Івано-Франківська і навіть Дрогобича. Це крута нагода поміркувати про прочитані книги у форматі КВК-гри. Авторка ідеї та організаторка «Літературної кавалєрки» – Тетяна КАЧАК (про неї є в рубриці #люди_книги).

У книжковому КВК на рівних змагаються команди студентів і школярів. А письменникам, книги яких опиняються в центрі гри, теж там є робота. І все-таки головний учасник «Літературної кавалєрки» – читач, який отримує шалену нагоду для творчих експериментів. Буктрейлери, сценки-фанфіки, пісні, іскрометні запитання, винахідливі відповіді – і багато чого іншого, на що вистачить креативності й сміливості.

Ось як відбувалася фінальна гра на педагогічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника:

У фіналі було п’ять команд. Збірна Дрогобицької ЗОШ №1 «Оригінальний дрогобицький формат» покреативила і над виступом, і над стилем.

«Учасники «Літературної кавалєрки» дуже схожі на героїв моїх книг. Вони шукають себе, люблять, вірять, намагаються здаватися кращими, іноді соромляться, ховаючи свої таланти. Вони прикольні і нестандартні, а ще вони ЧИТАЮТЬ, і для них хочеться писати!», – ділиться враженнями письменник Сергій ГРИДІН.

«Еліта Карпат» – команда Іванофранківської ЗОШ №22. З такою назвою можна й у політику!

 

Збірна гімназії №2 «Діти України». Чим не ідеальні прототипи книжкових героїв?

 

Команда «Покоління Сі» Івано-Франківської ЗОШ №6 тонко натякає на виникнення нової категорії читачів.

 

Студентки педагогічного факультету – команда «Read-ери» – вочевидь, вирішили, що в книжковий бій ідуть одні дівчата.

 

Можна передбачити фінал гри, але емоції глядачів – ніколи.

 

Така «кавалєрка» авторам підліткових книг Марії Морозенко, Оксані Сайко, Андрієві Бачинському і Сергієві Гридіну (позаду), ну – точно цікава. «А в мої шкільні чи студентські роки не було чогось подібного», – не стримує захоплення Оксана САЙКО.

 

В організаторки «Літературної кавалєрки» найбільше фото з дітьми і з книжками.

Учасники «Літературної кавалєрки» оживляють літературних персонажів підліткових книг. Докази неспростовні:

Замість розмов – гайда читати!
Поділитися: