«Одного дня вона розкаже»: читання книги без обкладинки

Як промовляє до читача книга без обкладинки – дізнавалися з трьома інстабукблогерками, які погодилися взяти участь в #книгоексперименті з повістю Марти Гулей «Одного дня вона розкаже».

Усі вони отримали електронну версію книжки з палітуркою «Х», мали 10 днів на прочитання й ділилися своїми враженнями в інстаграмі за хештегом #читаннявсліпу. Ось що вони думали впродовж і після книгоексперименту:

Таня, студентка, м. Київ

“Моя спеціальність пов’язана з книговиданням, тому брати участь у цьому книгоексперименті було вдесятеро цікавіше. Очікування на всі 100 % виправдалися. Емоції переживала різні, але розчарування не було. Відчувала метеликів у животі, коли побачила книжку ще в електронному вигляді.

Захоплювалася головною героїнею й злилася на неї: ну хіба можна так тупити в деяких очевидних ситуаціях? А от емоції при розгляданні обкладинки неможливо описати словами, бо, пригадуючи перед тим усі палітурки серії, не могла уявити, що підійшло б цій повісті. А побачивши нарешті обкладинку, зрозуміла: це ідеальний варіант.”

 

Валерія, школярка й книжкова блогерка, м. Херсон

“Я просто в захваті від експерименту! Повість була схожою на гойдалку: ось мить, де все наче спокійно й мирно, а через декілька речень – небезпека й невідомість. Кінець історії було нескладно передбачити, а от назва змусила задуматися.
Спочатку все не могла сформулювати остаточне враження: подобається мені повість чи ні, бо я – ідеалістка. Люблю, щоб усе завжди було як треба: якщо книга – то тільки з обкладинкою, бо саме завдяки їй у мене з’являється перше враження.”

 

Ілона, школярка, м. Львів

“Експеримент дуже сподобався. Було надзвичайно цікаво читати книжку без обкладинки, бо всі думки – про героїв, а не про дизайн. Уявляєш все по-своєму й розумієш, скільки уваги завжди приділяєш саме обкладинці, а не історії. «Хм, цікаво, а як це уявляє авторка чи дизайнер(-ка)?», – запитувала себе. А потім просто читала й навіть не думала, як же в результаті виглядатиме обкладинка. Мабуть, це можна назвати злиттям із книгою, коли за читанням не помічаєш, як летить час, а просто отримуєш задоволення.

Обкладинка виправдала очікування не на 100%, а на 1000%! Шикарна, просто шикарна: ці кольори, лінії та… загадковість. Я була приємно вражена.”

 

 

Поділитися: