Рік 2017: Космос, діти, книги

Львів розпочав літо по-космічному. Кілька днів місто було окремою галактикою зі своїми зірками, планетами та книжковими туманностями. Фестиваль проходив з 1 по 4 червня на території Палацу Потоцьких, зібравши багато дітей та дорослих.

Щоб скласти об’єктивне враження про те, як все було, ми розпитали організаторів “Космовізії”, гостей і навіть літературного персонажа міста.

Софія ЧЕЛЯК, програмна директорка Форуму Видавців і координаторка літературної програми на Дитячому Форумі.

Чим особливий цей Дитячий Форум? Які були труднощі і чи виправдалися Ваші сподівання?

Софія ЧЕЛЯК, програмна директорка: “Цього року Дитячий Форум – більш цілісний і тематичний. Наскрізна тема – космос. Цьогоріч ми добре структурували програму, приміром, видавничий квест. Також ми виправили те, що не вдалося минулого року – розробили дизайн усіх просторів, що допомагає створити особливу атмосферу і відчувати дітям себе в абсолютно іншому середовищі. І на цьому Дитячому Форумі, на відміну від попереднього, дуже потужна літературна програма.”

Чи не відволікав ігровий формат фестивалю від книг? Діти приходили по книжки чи таки порозважатися?

Буду відвертою, діти таки приходили погратися. Але це був вимушений крок, адже коли ми проводили тільки літературно-книжковий ярмарок для дітей, то в нас була суттєво нижча відвідуваність – до 5 тис. Організатори думали, як поліпшити формат і, відповідно, залучити більше дітей. І зараз діти в основному приходять, щоб гратися, але сама літературна програма, якісь заходи, пов’язані з книжками, думаю, все ж стимулюють їх хоч відкрити книжку, тому що в нас є чотири локації – від Форуму Видавців, місії літератури ЮНЕСКО, видавців і видавничий квест.

Що читають, купують і радять організатори цьогорічного Дитячого Форуму?

Буду відверта, я ще доганяю програму минулорічного Форуму. Але на Арсеналі я побачила багато доброї літератури, зокрема вражена тим, що почали видавати підліткові книги українських авторів. Раніше ця ніша була майже не заповнена, нині вже краще – від Мії Марченко, Насті Левкової, Сергія Гридіна. З дорослої літератури для мене пріорітетне інтелектуальне чтиво і, як правило, переклади. Я перекладачка з чеської, тому читаю всі новинки, які виходять цією мовою.

 

Ярослава ЯКОВЛЄВА, програмний менеджер Дитячого Форуму 2017, автор просторової гри-квесту «Космовізія: супергерої та книжкова туманність».

Які труднощі Ви подолали, щоб Дитячий Форум відбувся успішно?

Ярослава ЯКОВЛЄВА, програмний менеджер Дитячого Форуму: “Ми вирішили зробити потужний фестиваль, щоб він був цікавий і поєднував максимальну кількість різноманітних видів дозвілля. Це і було нашою найголовнішою проблемою (всміхається). Важаю, що нам вдалося зробити таку модель, щоб репрезентувати творчі організації і кластери Львова. У нас було 9 просторів. Запланували чотириденний фестиваль, в якому проекти діятимуть постійно, але люди мають свої осередки, групи, тому не можуть бути у нас постійно. Найбільша складність – знайти постійних програмних партнерів, які готові ділитися своїми вміннями впродовж фесту. Були труднощі, з якими ми справились: привезли експонати музею Корольова (Житомир), Павла Тичини (Київ)”.

Чи підтримувала Вас місцева влада?

Ми співпрацюємо з обласною, міською радою, вони нам також допомагали, багато чого зроблено завдяки їм.

Які книги Ви читаєте і порадите іншим?

Як мама двох дітей-дошкільнят, надаю перевагу кільком видавництвам. Останнім часом захоплюють комікси, тому хочу, щоб і мої діти теж їх полюбили. В мене є книги всіх видавництв, представлених на Форумі.

 

Учні НВК школи-садка “Арніка” разом зі своєю вчителькою

Вчителька львівської НВК школи-садка “Арніка” прийшла з учнями першого, другого й третього класів. Не загубитися в цьому ігро-книжковому космосі, за її словами, допомогли путівники. “Ми хочемо пропагувати читання серед учнів, прививати любов до книги”.

 

Бася, книжкова героїня-талісман Львова

Яка супермісія Басі на Дитячому Форумі? Які книги вона радить всім дітям на світі?

БАСЯ, літературний персонаж Львова: “Моє завдання на Форумі – розважати дітей і переконувати їх, що читати – круто! Діти завжди читають, але є багато чинників, які їх відволікають. Бася любить фентезі, класику (всміхається). Я всім дітям раджу Толкієна для розвитку уяви. Особисто мене Гаррі Поттер привчив до читання.”

 

Поділитися: