Сьома дівоча тусовка: конспект

Дівоча тусовка «Перше побачення» яскраво завершила сезон освітньо-книжкового проекту #girlсвіт. Із письменницями Славою Світовою й Іриною Ралко відверто поговорили про справи «амурні». А звіритися з думкою чоловіків допоміг спеціальний гість – Дмитро Дорожко, керівник проекту Speed Dating у Києві.


Уперше в 15 і 45

Якщо почуття справжні, то хвилюються всі. І перед першим, і перед другим побаченням. Зарадити цьому може щира розмова з друзями чи батьками. Піджартовувань уникнути навряд чи вдасться, проте боятися їх не варто. Діалог допоможе краще зрозуміти свою ситуацію і налагодити довірливі стосунки з сестрою, братом, мамою чи татом.

Час, місце, день

«Якось я запланував побачення київськими схилами, а дівчина прийшла на підборах. Плани вирішив не змінювати, тож це побачення було провальним – більше ми не бачилися», – поділився один із гостей тусовки. Дівчатам радимо бути готовими до всіляких сюрпризів, а хлопцям – натякнути дівчині про дрес-код, якщо ситуація передбачається особлива.

«Атмосфера має значення, навіть світло», – розмірковує Дмитро Дорожко, який організував більше двохсот побачень. Учасники розмови погодилися, що для першого побачення найкраще обирати затишні місця або не надто людні вулиці – це визначатиме настрій, характер спілкування і, можливо, зацікавленість зустрітися ще.


– А вам у коли-небудь було незатишно чи сором’язливо йти з хлопцем містом?
– Так, звісно! Особливо, біля свого будинку, де кожна бабця готова «зробити донос».

Такі випадки – звичні в підлітковому віці. Тим, хто пройшов цей «фільтр» – уже боятися нічого: ви точно важлива людина для вашого хлопця/дівчини.

Вчимося говорити «ні»
«Я старомодна, не така, як сучасні підлітки, про яких написала в «Першому побаченні», – зізнається Слава Світова. – Коли була мала, не могла відмовити в побаченні жодному хлопцеві».

– Ой, бувало, що ходила на кілька побачень за день – виснажлива це штука, – жартує Альона Нойвіль, авторка повісті-фентезі «Нічна».
– Як знайомо. У всьому дворі тільки я мала шкіряний м’яч, тож була популярною дівчинкою, – підхопила Олена Рижко, авторка повістей для підлітків та юнацтва. Йшлося і про важливість висловлюватися зрозуміло й вчасно, бо насправді дівчата кажуть «ні» метафорами, яких хлопці не завжди не розуміють, тож висновки робіть самі.

Універсальних рецептів немає

«Кожна людина – унікальна, тож і будувати стосунки з кожним потрібно по-різному» – це слова Дмитра Дорожка. А Ірина Ралко зауважила, що переживають завжди і всі, підтвердження цьому – книги. Збірка «Перше побачення», яка стала книгоосновою тусовки, поєднує сім історій, в яких можна впізнати себе чи своїх друзів. Бо всі шукають «своїх» людей. Незалежно від того, підлітки вони чи давно дорослі.

Поділитися: