Український модернізм – людям

Класику здебільшого сприймають як щось тяжке і непідйомне, на що треба довго налаштовуватися. Такий «інтелігентний багаж» часто прикрашає полиці, а міг би додати краси в повсякденне життя.

Ми впевнені, що експерименти руйнують стереотипи. Маючи якісну серію творів українських класиків «in crudo» (з лат. “без прикрас”), придумали проект, який хотіли втілити з Київським академічним Молодим театром. Тести мали ожити красиво, невимушено, природньо. Так, як стаються речі, надиктовані молодістю.

Театр, книги, молодість

Спецпроект «Молоді підіймають класику!» розпочали з перформансу у театрі. Час обрали символічний – 23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права. Дев’ять акторів читали уривки з творів класиків перед виставами, прямо в холі. Їм вдалося створити справді особливу атмосферу, бо поки одні читали, інші ходили з книгами серед людей, там, де їм хотілося. Уважні глядачі театру не могли не підмітити естетику всього, що відбувалося: кожен із акторів тримав в руках білу книгу, будучи одягнений у чорне.

Іванна Бжезінська читає фрагмент твору Лесі Українки

Кров із молоком, театр із класикою

У проекті задіяно дев’ять акторів: Анастасія Блажчук, Іванна Бжезінська, Олег Коркушко, Ігор Лагай, Олексій Нежурко, Артем Мартинішин, Марія Пустова, Сергій Пономаренко, Анна Сердюк.

Актори по-іншому відчувають будь-який текст, вправно намацують його нерв. Їм вдається встановити тонкий зв’язок із глядачем, і кожен, хто чує, починає слухати.

Олег Коркушко читає оповідання Михайла Могилянського

Разом із акторами Молодого театру ми хотіли довести, що український модернізм нічим не поступається європейському.

Ми уже працюємо над другою частиною проекту “Молоді підіймають класику!”. Це буде дев’ять відеосюжетів, де актори читають фрагменти текстів із серії “in crudo” – без прикрас і упереджень.

 

Поділитися: