Винахідливі презентації підліткових книг, або Playback-театр від “Академії”

Осінь була щедрою на зустрічі з читачами. Жовтень запам’ятався шістьма крутими подіями в рамках проекту «Книгодні з «Академією», а листопад – стартом нового формату презентацій – playback-театру. Взимку будемо експериментувати з ним на повну!

Учні відтворюють сцену з повісті Марії Морозенко “Я закохалася”

«Я ще такого не бачила!», – відгукується про дебют проекту Ірина ЮРЧЕНКО, керівниця літературного гуртка столичної гімназії-інтернату № 13 після презентацій повістей «Я закохалася» Марії Морозенко та «16 весна» Василя Теремка.

Про Ірину варто окремо: вона завзято облаштовує з дітьми креативний читацький простір, збирає книги для «ненудної бібліотеки» й активно рефлексує про це в інстаграмі під хештегом #chitachi.

Марія Морозенко зізналася, що з такого ракурсу свою книжку “Я закохалася” вона ще не бачила.

 

Експериментам – зелене світло!

«Так, треба придумати щось таке, щоб і самим було складно й цікаво», – розмірковувала над форматом презентацій підліткових книг. Дітей просто «живим письменником» (як часто кажуть) уже не зацікавиш, а playback-театр від «Академії» – це неформальне знайомство з автором, і творча гра з текстом твору. Насправді playback-театр дещо інакший, а ми внесли в його формат «книжкові» правки.

Якщо коротко: письменник зачитує заздалегідь обраний модератором фрагмент (звісно, без попередження, бо так цікавіше), а далі кілька сміливців без підготовки інсценізують почуте. Для того, щоб учасники легко вжилися в роль, автор коротко характеризує створеного ним персонажа. Найцікавіше починається, коли перед акторами постає завдання розіграти ситуацію так, як вони відчувають, як учинили б на місці героїв. До гри може долучитися будь-хто з глядачів, змінюючи її сюжет і настрій. Головне – вчасно відчути, що без твоєї участі «кіна не буде».
І якщо добре «розігріти» аудиторію, то можна досягти «вау»-ефекту! На презентації книги Василя Теремка «16 весна» з дітьми грали і вчителі – всім було весело.

Хлопці вміють дивувати: самі зголосилися виконувати дівочі ролі

 

Майстерність деяких акторів приємно дивувала і нас, і їхніх друзів

 

Василь Теремко, автор повісті “16 весна”, ще раз переконався у схожості його персонажів із сучасними підлітками

 

Фотоквест: знайдіть на фото письменника 🙂

Результат перевершив усі мої очікування”, – ділиться враженнями Ірина,  – “Спочатку хвилювалася, чи “зайде” такий формат, але учні чудово впоралися, а головне – зацікавилися книгами. Для вчителів це теж стало новим цікавим досвідом”.

Nota bene

Книги оживають тільки з читачами. Такий формат гаряче цікавить авторів, прихильників неформальної освіти і творчо-книжкових експериментів. А ми раді Всім: пишіть – обов’язково придумаємо щось круте!

Аня Яблучна,
проект-менеджер «Видавничого центру «Академія»

 

Поділитися: