Читацькі проекти: молодіжно і драйвово

Якщо хтось досі має сумніви, що презентації книг бувають драйвовими – вирушайте до Івано-Франківська. В університеті ім. Василя Стефаника вже вкотре проводять “Літературну кавалєрку”, яка піднімає читацький настрій всьому місту.


Ідея проекту і секрети його успіху

“Літературна кавалєрка” – книжкове КВК, в якому беруть участь студенти вишів та коледжів. В основі події – запропоновані організаторами книги про і для підлітків.  У грі, яка відбулася 19 квітня на педагогічному факультеті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника такими стали повість “Дівчина з міста” Олени Рижко, “16 весна” Василя Теремка і збірка “Така любов.” За першість змагалися чотири команди – три університетські і одна – з коледжу.

Учасники креативлять наповну: ставлять сценки, знімають буктрейлери, не бояться провокувати письменників на відверті відповіді. “Цьогоріч запитували про перші поцілунки і навіть принесли з собою футбольний м’яч, попросивши Василя Теремка виконати якийсь там футбольний трюк “, – підтверджує Тетяна Качак, організаторка проекту.

Учасники кавалєрки працюють навіть над іміджем команди

 

Популярність проекту серед молоді очевидна 🙂

Родзинка “Кавалєрки” в тому, що до гри учасники готуються самостійно. Це крута нагода проявити себе, поспілкуватися з такими ж фанатами читання і, звісно, збільшити їхню кількість. А ще – оригінальний спосіб познайомитися з літераторами. Як часто ви бачили, щоб читачі презентували письменникам їхні ж книжки?

Василь Теремко, автор повісті “16 весна” зізнався, що несподівано для себе купався в увазі юних читачів.

Цей проект – як міст до сердець юних читачів. Це не просто читання, а наче перенесення в саме серце книжки, що дає змогу побувати у житті героїв, пережити їхні емоції. Знайомство з підлітковою літературою підтвердило її важливість – ми бачили себе та свої проблеми збоку. А значить – можемо вберегтися від схожих помилок у реальному житті”, – ділиться враженнями Богдана Кісіль, учасниця гри.

“Літературна кавалєрка” не тільки популяризує сучасну літературу серед молоді, а й впливає на життя учасників, про що вони з усмішкою кажуть самі: “Це море емоцій і вражень, попри всі хвилювання! – переконує Мар’яна Дяків. – Участь в проекті зміцнила дружні стосунки в групі, познайомила з цікавими книгами та їх авторами. Читати таки модно і круто, тож час на книжку можна знайти завжди“.

Поділитися: