Збірка “Перше побачення”: читання, не знаючи обкладинки

Дизайн книги сильно впливає на враження від опублікованого в ній твору. Ось на які думки навів експеримент «Читання всліпу» зі збіркою «Перше побачення».

Дві активні букінстаблогерки – Ірина Юрченко і Людмила Дмирук отримали елекронну версію книжки з палітуркою «Х», маючи 10 днів на прочитання – до офіційного анонсу її в інстаграмі. Дівчата погодилися виконати «завдання із зірочкою»: не заглядати на сайт і навіть на фейсбук-сторінку видавництва, щоб не натрапити на фото книжки, яка пішла в друк. Вони залишилися їх віч-на-віч тільки із текстом, своїми відчуттями й фантазією.

Для візуалів-естетів, якими є інстаграмери, випробування справді не з простих. Не вірите – послухайте дівчат.

Ірина ЮРЧЕНКО: “Завжди думала, що палітурка книги не може вплинути на мої враження від її читання. Помилялася. Отримавши “Перше побачення” з красивим шрифтом і нудним іксом палітурці, відчула, ніби читаю чернетку книжки. Весь час ловила себе на думці, що чогось дуже важливого їй не вистачає, книжка не довершена.

Цей експеримент створював несподівані інсайти. Звісно, не сфотографувати книжку навіть із обкладинкою «Х» я не змогла, але в такому вигляді вона справді не фотогенічна (сміється)“.

Людмила ДМИТРУК: “Найяскравіше відчуття під час читання ще не зовсім «народженої» книжки – трепет. Від того, що я однією із перших її читаю. Ще немає відгуків блогерів і критиків, є тільки текст і відчуття його.

Читаючи оповідання «Першого побачення», про обкладинку «Х» майже забула. Збірка «йшла» надзвичайно швидко, легко, хоч кожне оповідання змушувало робити паузу і згадувати ситуації зі своєї юності.

Коли відбулося «перше побачення» дівчат із реальною книжкою, їхні усмішки були дуже промовистими. А нам цікаві були їхні враження від оформлення палітурки”.

Ірина ЮРЧЕНКО: “На всі 100% вона ідеальна, особливо – для своєї аудиторії. Яскрава, стильна, приваблива. Не надсилайте мені більше цих «іксів» (усміхається)”.

Людмила ДМИТРУК: “Перше побачення з книгою викликало дуже приємні емоції: стиль ілюстрації цілком відповідав настрою збірки. Оскільки я вже була знайома з виданнями «Академії», то приблизно уявляла майбутню книжку. Мої очікування частково збулися (усміхається). В інстаграмі писала про те, що на палітурці, напевно, буде букет квітів, і – помилилася. Зате є ліфчик з історії, яка сподобалася мені найбільше”.

Висновок

Прозобукет «Перше побачення» подарував учасницям експерименту цікаві роздуми й гарні емоції. А наступні книгоновинки підкажуть нам, якими експериментами ще здивувати читачів.

Поділитися: